{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Kategoriler Hizmetlerimiz
Duvar Kağıdı (0 ürün)

Duvar Kağıdı (0 ürün)

Kategoriler
Klozetler ve Lavabolar Banyo Mobilyaları Batarya ve Musluklar Yıkanma Alanları Aksesuarlar Dekorasyon ve Ev Gereçleri Yapı Malzemeleri Hizmetlerimiz Banyo Yenileme Paketleri Yüzey Kaplamaları
Ürünleri Listele Filtreleri Temizle
Filtreleri Temizle

Aradığınız ürünü bulamadık :(

Size özel diğer ürünlere göz atarak evinizdeki değişimi başlatabilirsiniz.

Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı renk, doku ve desen ekleme özelliği nedeniyle uzun yıllardır en çok tercih edilen dekorasyon aracı olmuştur. Küçük bir alanı daha geniş göstermek veya evin çeşitli odalarını sıcak ve davetkar hissettirmek için her tarza uygun duvar kağıtları mevcuttur.  İster tüm odayı ister sadece bir duvarı kaplamayı düşünün, bu dekorasyon trendinden en iyi şekilde yararlanmak için çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz

Duvar Kağıdı Modelleri Nelerdir?

Dekorasyondaki etkisi son zamanlarda yeniden gündeme gelen duvar kağıdı, geniş bir malzeme yelpazesinde sunulur. Çoğunlukla belli metreler halinde hazırlanan ve rulolar şeklinde sunulan kağıtlar bazı durumlarda tek sayfa şeklinde de tercih edilebilir. Duvar kağıdı ile şık, lüks ve sıcak bir alan yaratmak için öncelikle doğru ürünleri seçmeniz önemlidir. Duvar kağıdı modelleri hakkında fikriniz yoksa işte en çok tercih edilen çeşitler!

Desenli veya Baskılı Duvar Kağıdı

Desenli veya baskılı duvar kağıtları çiçek, kuş, ağaç, motif veya soyut desenlerden oluşan ürünlerdir. Bu tarz duvar kağıtlarında genellikle karmaşık ve birbirini tekrar eden şekiller yer alır. Desenli tasarımlar odanın tüm alanlarında kullanıldığında göz yorucu ve karmaşık olabilir. Bu nedenle genellikle odanın vurgulamak istediğiniz tek bir duvarında duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz. Ancak çocuk odası duvar kağıdı modelleri arıyorsanız eğlenceli ve sevimli baskılı tasarımları dört duvarda da uygulayabilirsiniz.

Kabartmalı Duvar Kağıdı

Dokulu veya kabartmalı duvar kağıdı modelleri, alana lüks bir dokunuş ve derinlik veren üç boyutlu görünümlerden oluşur. Özellikle evin salon veya yemek odası gibi daha resmî alanları için en güzel duvar kağıdı çeşitleri arasında yer alır. Geleneksel ve klasik tarzdan hoşlananlara özgü eski çağ mimarisini hatırlatan grotesk kabartmalı baskılar iyi bir seçim olabilir. Ancak günümüzde çağdaş dekorasyonlar ve gündelik alanlar için daha modern kabartmalı duvar kağıdı çeşitleri de bulabilirsiniz.

Düz Renkli Duvar Kağıdı

Astar kağıdı olarak da bilinen bu tür duvar kağıtlarında herhangi bir tasarım veya çizim yoktur. Tek renk seçeneklerden oluştuğu için kusurları ve düzensizlikleri kapatmak amacıyla üzerlerini boyayabilir veya duvara yapıştırabilirsiniz. Banyolarda siyah duvar kağıdı gibi seçenekler Zen mimarisini anımsatan bir alan yaratmak amacıyla tercih edilebilir. Gerçek bir astar rolü görmesi ve dilediğiniz zaman boyanabilmesi için beyaz duvar kağıdı her zaman kullanışlıdır. Düz renkli astar kağıtları kolay temizlenebilir olduğundan duvar boyasının daha uzun ömürlü olmasına da katkı sağlar. Uygun temizlik ürünleri ile bakım yaptığınızda duvar kağıtlarınızı boyadan çok daha avantajlı şekilde kullanabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İster göz alıcı bir desenle cesur bir ifade vermek ister nötr renklerle minimalist tutmak isteyin, duvar kağıtları alanınızın görünümünü değiştirmenin kolay bir yolunu sunar. Elbette diğer tüm dekoratif ürünler için olduğu gibi duvar kağıdı seçiminde de bazı önemli tüyolar vardır. Gelin sizi eviniz için en güzel duvar kağıtları seçmeye yönlendirecek ipuçlarına göz atalım.

܁Duvar kağıdını satın almadan önce tüm duvarların boy ve en olarak ölçüsünü alın, ayrıca kapı, pervaz, pencere ve diğer tüm detayları not etmeyi unutmayın.

܁Tüm duvar kağıtlarını bir kerede satın alın ve tutarlı renk eşleşmesi sağlamak amacıyla ihtiyacınız olan ölçüden biraz fazla sipariş edin. ܁Dekorasyonda nasıl görüneceğini test etmek üzere şerit halinde bir iğne veya maskeleme bandıyla uygulayın.

܁Alanı daraltıcı veya bunaltıcı göstermekten kaçınmak için desenin odanızın ölçeğine uygun olduğundan emin olun.

Dekorasyona Göre Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı ile sıcak, lüks ve davetkar bir ortam yaratmanın en önemli kuralı, dekorasyona uygun ürünler seçmekten geçer. Bunun için ihtiyacınız olan tüm dekorasyon ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

܁Yemek odası, salon veya giriş gibi alanlarda dramatik renklere sahip büyük ölçekli kağıtları tercih edin.

܁Dar alanlarda ferahlık hissi oluşturmak için açık renkli ve küçük desenli tasarımları kullanın.

܁Dingin ve sakinleştirici bir ortam yaratmak istediğiniz yatak odası ve banyo gibi alanlara yumuşak renk tonlarını uygulayın.

܁Salon, yemek odası ve oturma odası gibi alanlarda ise canlı ve dramatik bir his oluşturmak amacıyla yoğun renkleri tercih edin.

܁Penceresiz bir alanda ışığı artırmak için açık renkli desenler, metalik veya yanardöner tasarımları uygulayın.

Duvar kağıdı, evinize boyut katmanın eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur. Duvar kağıdının dekorasyondaki gücüne inanan Decoverse, herkesin ihtiyaçlarına ve tarzına uygun onlarca tasarım sunar. Siz de bütçenize uygun Decoverse’ün ev gereçleri ve duvar kağıdı fiyatları ile evinizi yenilemenin ve geliştirmenin tadını çıkarabilirsiniz!

Kategoriler
Ürünleri Listele
{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }
Karşılaştır