{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

Sıkça Sorulan Sorular

Siparişler
İptal ve İade
Kargo ve Teslimat
Ödeme
Kurulum ve Montaj
Hesabım
Fatura ve Garanti
Mimara Sor
Siparişler

Profilim>Siparişlerim>Sipariş Detayı sayfasının altında yer alan "Teslimat Adresimi Değiştir" butonuna tıklayarak adresinizi değiştirebilirsiniz.​

Siparişinizde yer alan ürünlerden en az bir tanesi kargoya verildi statüsüne geçtikten sonra adres değişikliği yapılamamaktadır.


Üyeliksiz sipariş oluşturduysanız adres değişikliği yapmak için bize iletisim@decoverse.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya 0850 577 70 11 numaralı Decoverse Müşteri Yardım Hattı üzerinden bizi arayabilirsiniz.


Alınan ürün teslim edildikten 24 saat sonra size iletilen mail yoluyla veya Değerlendirmelerim ekranına girerek yorumlarınızı yapabilirsiniz.Mail bağlantısından ürüne yorum yapmak için;


Decoverse’den size ulaşan ürün teslim mailinde yer alan “Ürünlere Yorum Yapabilirsiniz” butonuna tıklayıp üye girişinizi yapın. Ardından yorum yapmaya başlayabilirsiniz.Profil sayfasından ürünlere yorum yapmak için;


Sağ üst köşede bulunan Profil > Değerlendirmelerim kısmından da satın aldığınız ürünlere yorum yapabilirsiniz. Değerlendirmelerim sayfasından daha önce değerlendirdiğiniz ,kabul edilen, reddedilen değerlendirmeleri de görebilirsiniz. Unutmayın, yorum yapabileceğinize dair mail geldikten sonra istediğiniz zaman ürüne yorum yapabilirsiniz.

Üye giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak telefon numarası veya e-posta adresinizi girdiğiniz zaman yeni şifre oluşturmanız için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.


Bu bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.    

Siparişinizin teslim tarihini ürün detay sayfasında belirtilen teslimat tarih aralığı alanından görüntüleyebilirsiniz.


Teslimat tarihini görüntülemek için  "Hesabım" bölümünde “Siparişlerim“ sayfasından da ulaşabilirsiniz.

İptal ve İade

İade süresi ürün elinize ulaştığından itibaren 30 gündür. İade edilecek ürün hasar görmemiş ve kullanılmamış olmalıdır.Paketlenmemiş ya da taşımaya uygun olmayacak şekilde paketlemesi yapılan ürün iadeleri kargo firması tarafından alınmamaktadır. İade edilmek istenen ürünün orijinal paketi ve ambalajı ile paketlenip faturası veya irsaliyesi ile gönderilmesi gerekmektedir. 

İade süresi ürün elinize ulaştığından itibaren 30 gündür. 


İadenizi gerçekleştirebilmek için Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğiniz ürüne tıklayın. Sonrasında iade etmek istedkoiğiniz ürünü seçin ve iade et butonuna tıklayın. İade nedeni ve iade açıklamasını girdikten sonra İade Et butonuna tıklayarak devam edin ve onay verin.  Bu işlemlerin sonucunda ekranın sağ üstünde tarafınıza iade kodu verilecektir. Bu iade kodunu kargo görevlisine iletmeniz yeterlidir. 


Ürününüz tarafınızdan 2 iş günü içinde Hepsjet tarafından teslim alınacaktır. 


Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda 0850 577 70 11 numaralı Decoverse  Müşteri Yardım Hattı üzerinden bizi arayabilirsiniz.  

Montajı yapılmış ürünler ve paketi açılmış klozet takımları, klozet kapakları, klozet fırçaları hijyen kuralları nedeniyle iade edilememektedir.

Paketlenmemiş ya da taşımaya uygun olmayacak şekilde paketlemesi yapılan ürün iadeleri kargo firması tarafından alınmamaktadır. İade edilmek istenen ürünün orijinal paketi ve ambalajı ile paketlenip faturası veya irsaliyesi ile gönderilmesi gerekmektedir.

Fatura veya irsaliyenizin bulunamadığı durumda, aşağıdaki bilgileri boş bir kağıda yazarak iade paketinize ekleyebilirsiniz.


-Ad Soyad

-Sipariş Numarası (2 ile başlayan 16 haneli koddan oluşur. Sipariş numaranıza profilinizden veya siparişinize istinaden size iletilen mailden ulaşabilirsiniz.)

-İade Nedeni


Bu bilgileri paketinize ekledikten sonra paketinizi kargoya teslim edebilirsiniz.

İade ettiğiniz ürünün ücret iadesi bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu süre yaklaşık 1 haftayı bulabilir.


İade ettiğiniz ürünün ücret iade süreci aşağıdaki gibidir;

• Ürün satıcıya ulaştıktan sonra en geç 48 saat içerisinde iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.

• Ürün iade şartlarına uygunsa, iadeniz onaylanır ve ücret iadeniz bankanıza bağlı olarak 2-10 iş günü içerisinde ödeme yapmış olduğunuz kartınıza yansır.

• Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir.


Not: Taksitli yapılan alışverişlerin ücreti bankaya tek seferde ödenir ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli bir şekilde iade eder.

İade kargo işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.


Mesafeli Satış Sözleşmesine göre internetten satın alınan ürünlerin iade süresi 15 gündür. Decoverse bu süreyi 30 gün olarak sunmaktadır. 30 günlük süre ürününüzün size teslim edildiği gün başlar.  

1. www.decoverse.com üzerinde “Profilim” sekmesinde yer alan “Siparişlerim”e gidin.

2. Siparişleriniz içerisinden İPTAL etmek istediğiniz ürünü ve adedini seçin.

İptal nedenini sistemden işaretlemenizi rica ederiz.

3. İptal edilen siparişin tutarı tarafınıza en geç 7 iş günü içerisinde yatırılacaktır.

Önemli Not: İptal etmek istenen ürünün “Sipariş Kargoya Verildi” statüsünde olmaması gerekmektedir.

Kargoya verilen ürünler için iptal süreci gerçekleştirilemeyeceğini önemle hatırlatırız.


Oluşturduğunuz sipariş, operasyonel riskler taşıması halinde satıcı tarafından iptal edilebilir.

İptal durumunda iade prosedüründe de olduğu gibi kredi kartlarında taksitli işlemler için her ay taksit tutarı kadar geri ödeme yapılır. Tek çekim işlemlerde ise 7 iş günü içerisinde iadeniz gerçekleşir. Banka kartlarında ise bu süre en fazla 30 iş günüdür.


İade ve iptal etmek istediğiniz ürün kampanya şartlarını sağlıyorsa kampanya promosyonu iptal edilerek iptal ya da iadeniz gerçekleşir.


Kargo ve Teslimat

Profilim>Siparişlerim>Sipariş Detayı sayfasının altında yer alan "Teslimat Adresimi Değiştir" butonuna tıklayarak adresinizi değiştirebilirsiniz.​ 


Teslimat adresinizi siparişinizde yer alan en az bir ürün "Kargoya Hazırlandı" aşamasına geçtikten sonra değiştiremezsiniz​ 


Üyeliksiz sipariş oluşturduysanız adres değişikliği yapmak istiyorsanız bize iletisim@decoverse.com adresinden e-posta gönderebilir veya 0850 577 70 11 numaralı Decoverse Müşteri Yardım Hattı üzerinden Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz. 

Decoverse üzerinde üyeliğiniz varsa Profilim>Siparişlerim>Sipariş detayı sayfasında siparişinizin durumunu görüntüleyebilir ya da ilgili kargo firmasının kendi web sitesinden kargo gönderi kodunuzu girip, kargo hareketlerini takip edebilirsiniz. Dilerseniz 0850 577 70 11 numaralı Decoverse Yardım Hattı'nı arayrak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz

Siparişinizi teslim alırken kargonun fiziksel durumunu herhangi bir hasar olma durumuna karşı  kargo firması yetkilisi ile birlikte kontrol ediniz.​ 


Satın aldığınız ürünün, teslimat sırasında hasarlı ya da eksik çıkması durumunda kargo görevlisiyle birlikte “hasar tespit tutanağı” tutmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ürünü teslim almadan geri gönderebilirsiniz.​ Hasar tespit tutanağı tutulmadığı takdirde sorumluluk müşteriye ait olacaktır.

İade etmek istenen ürün orijinal paketi ve ambalajı ile paketlenip faturası veya irsaliyesi ile gönderilmesi gerekmektedir. Paketlenmemiş ya da taşımaya uygun olmayacak şekilde yapılan ürün iadeleri kargo firması tarafından alınmamaktadır.​ 


HepsiJET, Ceva Lojistik,  Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, Sürat Kargo, MNG ve Sendeo firmalarıyla çalışmaktayız.​ Ayrıca satıcılarımız paketin büyüklüğü ve teslim bölgesine istinaden sevkiyatı kendi araçları ile de gerçekleştirebilirler.

Ödeme

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde, ödeme işleminin güvenli bir şekilde doğrulanabilmesi için uygulanan bir güvenlik protokolüdür.​ 


Bu sayede kart kopyalama, çalıntı, kayıp vb. durumlar için asıl kart sahibinin güvence altına alınması amaçlanmaktadır. 

Satın almaya karar verdiğiniz ürün sayfasında taksit seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz.​ 


Sepete eklediğiniz ürünler içinde tek bir sipariş için banka tarafından sunulan en düşük taksit miktarı uygulanabilmektedir.​ 


Ödeme adımında kart bilgilerinizi girdikten sonra taksit seçeneklerini seçebilir ve ödemenizi onaylayabilirsiniz.​ 


Bazı taksit seçeneklerinde ödeme kuruluşlarının zorunlu tuttuğu vade farkları uygulanabilmektedir. Decoverse olarak herhangi bir ekstra faiz uygulaması yapılmamaktadır. 

Kredi Kartı/Banka Kartı ile ödeme yapabilirsiniz.​ 


Ödeme sayfasında kart bilgilerinizi girerek onayladıktan sonra ödeme işlemi gerçekleşecektir. Dilerseniz ödeme işlemini onaylamadan önce taksit seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.​ 


 

Kurulum ve Montaj

Montaj / Demontaj hizmeti gerektiren ürünlerin detay sayfasında, Kurulum/Keşif hizmeti tutar ve detayına ilişkin bilgiler yer almaktadır. Ürünün sayfasından Kurulum/keşif hizmetini sepetinize ekleyerek hizmeti satın alabilirsiniz.

Kurulum/keşif hizmeti gerektirmeyen ürünlerin detay sayfasında hizmet satın alma seçeneği yer almayacaktır.

Hizmetlerle ilgili detaylı bilgiler sitede bulunan “info butonları” altında yer almaktadır. Hizmet detaylarını info butonlarından öğrenebilirsiniz.

Hizmetle birlikte alınan ürün müşteriye teslim edildiği anda hizmet randevusu oluşturması için size bir bilgi mesajı gönderilecektir. Bilgi mesajının içinde yer alan bağlantıya tıklayarak Müşteri hizmet randevusu oluşturulur. Randevu oluşturulan tarihte usta müşterinin teslimat adresine gider ve kurulum/keşif hizmetini gerçekleştirir. ​

​Sadece hizmet alımı yapılan siparişlerde sipariş tamamlandıktan hemen sonra randevu oluşturmanız için bilgi mesajı gönderilecektir.  ​

Servis ürünlerinde fatura hizmet gerçekleştikten sonra kesilir. Hizmet gerçekleşene kadar iptal işlemi Profilim>Siparişlerim sayfasından iptal edilmek istenen servis seçilerek ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla iptal işlemi yapılır. ​ 

Randevusu oluşturulan bir servisin iptal işlemini sadece Çağrı Merkezi yapabilir. ​ 


​ Servis ücreti bir hizmet karşılığında verildiğinden hizmet gerçekleştikten sonra iptal/iade işlemi yapılmaz. ​ 


​ Aynı gün iptal edilen servislerin geri ödemesi aynı gün yapılır. Aynı gün iptal edilmeyen servislerin geri ödemesi kredi kartı ile alışverişlerde 7 iş günü, Banka kartı ile yapılan alışverişlerde ise 30 iş günü içerisinde gerçekleşir. ​ 

Hesabım

Üye giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak telefon numarası veya e-posta adresinizi girdiğiniz zaman yeni şifre oluşturmanız için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. 

Alınan ürün size teslim edildikten 24 saat sonra size iletilen mail yoluyla veya Değerlendirmelerim ekranına girerek yorumlarınızı yapabilirsiniz. 
Mail bağlantısıyla ürüne yorum yapmak için; 
Decoverse’den size ulaşan ürün teslim mailinde yer alan “Ürünlere Yorum Yapabilirsiniz” butonuna tıklayıp üye girişinizi ya​pın. Ardından yorum yapmaya başlayabilirsiniz.  
Profil sayfasından ürünlere yorum yapmak için; 
Sağ üst köşede bulunan Profil > Değerlendirmelerim kısmından da satın aldığınız ürünlere yorum yapabilirsiniz.​ Değerlendirmelerim sayfasından daha önce değerlendirdiğiniz ,kabul edilen, reddedilen değerlendirmelerid de görebilirsiniz.  
Unutmayın, yorum yapabileceğinize dair mail geldikten sonra istediğiniz zaman yorum yapabilirsiniz. ​ 

Profilim>Siparişlerim>Sipariş Detayı sayfasının altında yer alan "Teslimat Adresimi Değiştir" butonuna tıklayarak adresinizi değiştirebilirsiniz.​ 


Teslimat adresinizi siparişinizde yer alan en az bir ürün "Kargoya Hazırlandı" statüsüne geçtikten sonra değiştiremezsiniz​ 


Üyeliksiz sipariş oluşturduysanız adres değişikliği yapmak için bize iletisim@decoverse.com adresinden e-posta gönderebilir veya 0850 577 70 11 numaralı Decoverse Müşteri Yardım Hattı üzerinden bizi arayabilirsiniz. 

Fatura ve Garanti

Ödeme adımında adres bilgilerinizi girerken Fatura Adresi > Kurumsal Fatura tipini seçerek kurumsal fatura kestirebilirsiniz.​

Ticari ünvan, vergi dairesi ve vergi numarası alanlarını doğru ve eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun.

Garanti Belgesi Yönetmeliğinde belirtilmiş; 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanun gereğince garanti belgesi ile satılması zorunlu olan ürünler listesinde yer alan ürün grupları için Tedarikçi firma tarafından Garanti Belgesi düzenlenmekte olup, bu ürün grupları garanti kapsamındadır.


Yönetmelikle belirlenmiş, bu kapsama giren başlıca ürün grupları; 

Isıtma ve havalandırma cihazları, sıhhı tesisat ürünleri (hidroforlar, su arıtma cihazları, motorlu su pompaları, vanalar, bataryalar, musluklar, rezervuarlar, küvet ve duş tekneleri, hidromasaj sistemleri ve jakuzilar, duşkabinleri, elektrikli saunalar, lavabolar, klozetler, eviyeler), elektronik ile telekomünikasyon alet ve cihazları, elektrik üreten ve düzenleyen cihazlar, taşınabilir elektrikli el aletleri, taşıtlar, ölçme alet ve cihazları, ev aletleri, ahşap ve metal mobilyalar, kapı ve pencere sistemleri şeklindedir.

Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve asgari iki yıldır. Malın teslim tarihi faturada gösterilen tarihtir.​


Ürün grubu ve tedarikçi firmaya göre en az 2 yıl olmak kaydı ile garanti süreleri değişiklik gösterebilmektedir. Ürün sayfalarında, ürün açıklama kısmında garanti kapsamındaki ürünlerin garanti süreleri belirtilmektedir.

Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 11 inci maddesinde yer alan; ​

a-Sözleşmeden dönme,  ​

b-Satış bedelinden indirim isteme,  ​

c-Ücretsiz onarılmasını isteme,  ​

d-Satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme, haklarından birini kullanabilir.


Garanti uygulaması sırasında değiştirilen malın garanti süresi, satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır. ​


Nakliye ve muhafaza şartlarından dolayı meydana gelen hasar ve arızalar, ürünün müşteriye tesliminden sonra taşıma veya depolanması sırasında iyi korunmamasından dolayı meydana gelebilecek hasarlar, yetkisiz kişilerce yapılan hatalı montaj, bakım onarım ve sökme nedeniyle oluşan hasar ve arızalar, garanti kapsamı dışındadır. ​


Tüketici, garantiden doğan haklarının kullanılması ile ilgili olarak çıkabilecek uyuşmazlıklarda yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine başvurabilir. ​


Mimara Sor

Mimara sor butonu günün belli saat aralıklarında (Haftaiçi 9-17) aktif olarak kullanıma açılır. Kullanıcı platform içerisinde yer alan Mimara Sor butonuna tıklayarak yazılı görüşmeyi başlatabilir. Chat bölümünden mesaj, görsel ve dosya aktarımı yapabilir.

Mimara Sor üzerinden yapılacak online görüşmeler için kullanıcıdan ücret talep edilmeyecektir.

Mimara sor butonuna tıkladığınızda chat paneli üzerinden görsel ve dosya yüklemeniz mümkündür.

Eğer chat üzerinden mimara tekrar konuşmak istediğinizi belirtirseniz, mimar size uygun gün ve saatlerini iletir. 

Mimara Sor’da görüşmeler 15 dakikayı kapsar.

Mimara sor bir canlı destek ve danışma hattıdır. Alanında uzman mimarlarımızın kullanıcıların akıllarında kalan tasarımsal/ürün/mimari soruları açıklığa kavuşturmak adına planlanmıştır. 3D görsel tasarım gibi adımları kapsamaz. Platformun içeriği ve kullanımı hakkında bilgi vermez. Platform kullanımı ile ilgili daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız mimarlik@decoverse.com adresine mail atabilir ya da taleplerinizi 0850 577 70 11 numaralı Decoverse Yardım Hattı'na iletebilirsiniz..

Karşılaştır