{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "ProductListing" }
{ "type": "gtmStart" }
Kale Seramik 0 ürün listelendi

Kale Seramik 0 ürün listelendi

Filtreleri Temizle

Aradığınız ürünü bulamadık 🙁

Size özel diğer ürünlere göz atarak evinizdeki değişimi başlatabilirsiniz.
Ürünleri Listele

Kale Seramiklerinin Özellikleri Nelerdir?

 • Kale seramikleri oldukça yüksek kaliteleri ve estetik yapıları gibi daha birçok avantajlı özelliğe sahiptir. En dayanıklı seramiklerden biri olarak bilinen kale seramikleri dayanıklı hammaddelerden yapılır. Seramiklerin kaliteli olabilmesi için yüksek sıcaklıkta pişirilmesi gerekmektedir anca bu sayede çok daha dayanıklı ve sağlam olur.

 • Kale seramiklerinin bir diğer özelliği ise estetik açıdan oldukça fazla desene ve modele sahip olmasıdır. Farklı dokularda ve farklı renklerde her çeşit estetik yapıya uygun kale seramikleri bulunabilir. İster modern bir hava katmak için ister daha klasik isterseniz de daha canlı ve enerjik alanlar için tercihiniz kale seramikleri olunca pişman olmazsınız.

 • Kolay temizlenebilir özellikleriyle de oldukça basit bir kullanım olanağı sağlayan kale seramiklerinizi leke tutmayan teknolojisi ile zenginleştirilmiş olarak seçmeniz de gündelik hayatınızı oldukça kolaylaştırır. Kolay temizlenebilir özellikleri yanında anti-bakteriyel seramiklerle de kullanım sağlayan kale seramikleri hijyene en çok ihtiyaç duyduğunuz mutfak ve banyolarınızda güvenle kullanacağınız seramikler üretir. 

 • Bir diğer yandan bilhassa yerden ısıtma sistemlerinin bulunduğu alanlarda kullanabileceğiniz kale seramikleriniz ısıyı muhafaza etme konusunda da oldukça güvenilirdir. Yazın kale seramik kullandığınız alanlar çok daha ferah olurken; kışın bu alanlar geç soğuyacağı için çok daha sıcak olacaktır. 

 • Kale seramikleri doğa dostu üretim sistemiyle geri dönüştürülebilir maddeleri de kullanarak seramik üretirken doğaya karşı da oldukça nazik bir yol izler. Hem iç hem dış alanlarınızda güvenle kullanabileceğiniz kale seramikleriniz geniş kullanım alanı ile birlikte geniş ürün yelpazesi de sunar.

Kale Seramiklerinin Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kale seramiklerinin alana uygulanması oldukça kolaydır. Gerekli ölçüler doğru alındığında ve gerekli malzemeler sağlandığında istediğiniz alana istediğiniz kale seramik görünümünü en güzel şekilde verebilirsiniz. Seramik döşemenin belli birkaç püf noktasını kaçırmadığınız sürece sorunsuz bir kurulum yapmanız kaçınılmazdır.

İlk dikkat edeceğiniz önemli nokta seramiği döşeyeceğiniz alanında doğru bir şekilde ölçüsü almış olmanızdır. Bazı alanlar çok fazla girinti çıkıntıya sahiptir dolayısıyla ölçü almak işinizi zorlaştırabilir, döşeme sırasında eksik ürün kalmaması için dilerseniz 3-4 karo fazladan kale seramik alabilirsiniz. Bu durum sizi beklenmedik ölçüm hatalarına karşı koruyabilir. 

Eğer seramiğinizi döşeyeceğiniz alanda daha önce bulunan bir kaplama var ise onu sökebilirsiniz ya da üzerine kaplama yapabilirsiniz. Her iki durumda da kale seramiklerinizi döşeyeceğiniz alanın pürüzsüz ve eğiminin düzgün olmasına dikkat edin. Seramik döşeyeceğiniz alanın temizliğine ve düzenine dikkat ettikten bir sonraki adım seramiklerinizi doğru bir şekilde kesmektir.

Kale seramiklerinizi yerleştireceğiniz alanda bazı karolarınızı kesmek ve biçimlendirmek zorunda kalabilirsiniz bu durumda ölçüye dikkat ederek boşluk kalmayacak şekilde bir kesim gerçekleştirmelisiniz. Kesme işlemi için özel birtakım makinelerden ya da fayans ve seramik kesme penslerinden faydalanabilirsiniz. 

Kesme ve ölçümlendirme işlemleri bittikten seramiklerinizi alanınıza yapıştırma evresine geçebilirsiniz. Seramik yapıştırıcıyı seramiği yapıştıracağınız alanın yapısına uygun bir şekilde seçmeyi ihmal etmeyin. Yapıştırma işlemi için dişli bir maladan yardım alabilirsiniz. Yapıştırıcıyı alana uygularken malanın dişli tarafıyla yapıştırıcı üzerinden geçin ve oluklu bir görüntü oluşturun. 

Bunu yapmanızdaki sebep seramiğinizin alana daha sıkı bir şekilde tutunmasını sağlamaktır. Ardından seramiklerini alana dizebilirsiniz. Yapıştırıcıyı birden bütün alana sürmeyin, her karo için ayrı işlem uygulayın. Aksi takdirde seramiklerinizi yerleştirene kadar yapıştırıcınız bozulabilir. 

Bütün karoları düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra derz dolgusu yapma işlemine devam edebilirsiniz. Derz doldurma işlemi karolarınız arasındaki boşluğu estetik bir hale sokmanıza yardımcı olur. Banyonuzun ve seramiğinizin rengine ve tarzına göre farklı renklerdeki dolgu malzemesi yani derz malzemesi seçebilirsiniz. Derz dolgusunu da bir mala yardımıyla seramiklerinizin aralarına uygulayabilirsiniz. 

Derz dolgusunu uyguladıktan sonra kuruması için birkaç saat bekleyin. Kuruma işleminin bitmesinden sonra fazla derzleri temizleyin. Alanınızı isterseniz yıkayabilir ya da silebilirsiniz. Fakat bunun için hem seramiklerinizin yapışkan malzemesinin hem de derzlerinizin tamamen kuruduğuna emin olun. Bütün bu işlemlerden sonra Kale seramiğinizi uyguladığınızı alanı gündelik olarak kullanıma devam edebilirsiniz.

Kale Seramikleri Nasıl Temizlenmelidir?

 • Yüksek ısılarda pişirilerek dayanıklı ve sağlam ürünler olarak tasarlanan Kale seramiklerin bu anlamda temizlenmesi de oldukça kolaydır. Günlük olarak alanınızın hijyen sağlaması için temizlenmeye uygundur. Bu temizliğinizi birtakım kimyasal temizlik malzemeleri ya da evde kendinizin hazırlayacağı temizleyicilerle sağlayabilirsiniz. 

 • Aynı zamanda ılık su ile de silmeniz alanınızdaki birtakım zorlu kirleri çıkarmanıza yardımcı olur. Bunlar için dilerseniz sünger ya da yumuşak temizlik bezlerinden faydalanabilirsiniz. 

 • Önemli olan nokta bilhassa gıdaların pişirilmesi servis edilmesi için oldukça önemli olan mutfağınızda temizlikten sonra durulama işlemini mümkünse en iyi şekilde yapmanızdır. Durulama işleminden sonra kuru bir bezle de alanınızı kurulayabilirsiniz. 

 • Eğer kale seramik kullandığınız alanınız inatçı kirler ve su lekelerinden mustaripse çok daha detaylı bir temizlik yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seramiğinizde mikro çizikler meydana getirmeyecek tanecikli deterjanlardan uzak durmanızdır. Aksi takdirde bu tanecikli temizlik malzemeleri seramiklerinizi çizer ve zamanla eskimiş bir görüntü verebilir. Bunun yerine evde kendinizin kolayca yapabileceği karbonat, sirke ve dilerseniz bulaşık deterjanı ile bir temizliğinizi yapabilirsiniz. 

 • Bir diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise temizlik için yardımcı gereçlerin nazikliğidir. Olabildiğince yumuşak ve hafif yapıdaki bez ve süngerlerle yapacağınız temizlik seramiğinize zarar vermeyecektir. Bu detaylı temizlik sırasında dilerseniz ders aralarını da temizleyebilirsiniz. Derz temizliği için ayrı olarak satılan birtakım temizlik malzemelerine piyasadan ulaşabilirsiniz. 

 • Tüm bu temizlik süreçlerinden sonra mutlaka alanınızı deterjandan arındırın. Çünkü deterjandan tam olarak arınmamış seramikleriniz kayma sonuçlu birçok kötü kazaya sebep olabilir, bunun yanında mutfakta gıdalarla temas olasılığı fazla olduğu için mutlaka iyi şekilde durulanmalıdır. 

Kale Seramiklerinin Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kale seramiklerinizi uzun yılar deforme olmadan kullanmak istiyorsanız rutin olarak temizliğine ve bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. İlk olarak gündelik temizliğe önem vermelisiniz. Seramiklerinizde bir leke oluştuğu veya bir şey döküldüğü zaman anında yapılan müdahale sonucunda lekenin kalıcılığı azaltmış olursunuz. Bu ise hem size zaman kazandırır hem de seramiğinizi korumaya yardımcı olur. 

Seramiğinize asidik ürünlerle temizlik yapmamaya özen gösterin. Asidik ürünler seramiğinizin yapısını ve dokusunu deforme edebilir. Aynı şey tanecikli temizlik malzemeleri için de geçerlidir. Seramik temizliğinde sadece yüzey temizliği değil seramiklerin arasında oluşan boşluğun temizlenmesi de oldukça önemlidir.

 Derz dolgularını fazla sert müdahaleler yapmadan nazikçe temizlemelisiniz. Sert temizleyiciler zamanla derz dolgularını yerinden oynatabilir ve seramikleriniz arasında bir takım boşluklar oluşmasına neden olabilir. 

Son bir bakım tavsiyesi olarak ise cilalama uygulamanız olacaktır. Seramiğinizin yapısına en uygun cila malzemesini piyasadan edinebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu hem temizlik aralarınızı uzatacaktır hem de seramiğinizin her zaman yeni görünmesini sağlayacaktır. 

Kale seramikleri her ne kadar oldukça sağlam ve dayanıklı olarak üretilseler de unutmayın da sizin uygulayacağınız bakımlar da bu dayanıklılığı ve uzun kullanımı artıracaktır. Seramiğinizi kesici ve çizen ürünlerden uzak tutunuz, ağır eşyalarınızı hızlı bir şekilde seramiklerinizin üzerine koymayınız ve aşırı sıcak tencere ve tavalarınızı da mümkün olduğunca seramiklerinizden uzak tutunuz. Bilhassa aşırı sıcak ürünler seramiklerinizi matlaştırarak rengini bozabilir. 

Kale Seramiklerinin Ortalama Ömrü Ne Kadardır?

Kale seramikleri doğru ve düzenli bir temizlik ile kullanıldığında 10 yıldan fazla kullanım ömrü sağlamaktadır. Oldukça kaliteli malzemelerden üretilen bu seramikler çabuk aşınmaması ve kolayca kırılmaması açısından oldukça kullanışlı ve dayanıklıdır. Daha uzun yıllar kale seramiklerini kullanmak için kullanım sıklığı, bakım, doğru montaj ve nem ısı gibi çevresel faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kale Seramiklerinin Fiyat Aralığı Nedir?

Kale seramikleri karoların boylarına, renklerine ve dokulu olup olmamasına göre geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Size ve alanınıza en uygun kale seramiği seçmek için decoverse’ün internet mağazasına bakabilirsiniz. Ayrıca canlı destek ve yardım alarak hem fiyat hem de size en uygun kale seramiği seçebilirsiniz.{ "type": "productListViewed", "payload": [ ] }
Karşılaştır